Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Oszustwo związane z recenzowaniem przez recenzentów – hackowanie procesu publikacji naukowych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W sierpniu 2015 r. Wydawca Springer wycofał 64 artykuły z 10 różnych czasopism subskrypcyjnych po sprawdzeniu, czy fałszywe adresy e-mailowe dostarczyły fałszywych adresów e-mail, a kolejne dochodzenia wewnętrzne ujawniły sfabrykowane sprawozdania z recenzowania , zgodnie z oświadczeniem umieszczonym na ich stronie internetowej.1 Wycofanie nastąpiło zaledwie kilka miesięcy po BioMed Central, wydawca o otwartym dostępie, należący również do Springera, wycofał 43 artykuły z tego samego powodu. To oficjalnie staje się trendem , Alison McCook napisała na blogu Retraction Watch, odnosząc się do rosnącej liczby odwołań z powodu sfabrykowanych recenzji recenzowanych.2 Od kiedy po raz pierwszy donoszono o tym 3 lata temu, kiedy południowokoreański naukowiec Hyung-in Moon przyznał do wymyślenia adresów e-mail, aby mógł recenzować swoich własnych rękopisów, ponad 250 artykułów zostało wycofanych z powodu fałszywych recenzji – około 15% ogólnej liczby odwołań.
Jak można sfałszować recenzowanie. Księżyc, który studiuje rośliny lecznicze, ustanowił prostą procedurę. Wydawał dziennikom rekomendacje recenzentów do swoich manuskryptów, podając imiona i adresy e-mail. Ale te adresy były tymi, które stworzył, więc prośby o sprawdzenie trafiły bezpośrednio do niego lub jego współpracowników. Nic dziwnego, że redaktor otrzymywał przychylne recenzje – czasami w ciągu kilku godzin po wysłaniu wniosków o ponowne rozpatrzenie. Opad ze spowiedzi Księżyca: wycofano 28 artykułów z różnych czasopism opublikowanych przez Informę i jeden redaktor podał się do dymisji.3
Peter Chen, który w tym czasie był inżynierem na Narodowym Uniwersytecie Edukacji w Pingtung w Tajwanie, opracował bardziej wyrafinowany schemat: skonstruował recenzję partnerską i cytat , w którym użył 130 fałszywych adresów e-mail i sfabrykowanych tożsamości do generowania fałszywych wiadomości. Opinie. Redaktor jednego z dzienników wydanych przez Sage Publications stał się podejrzany, co wywołało długie i wyczerpujące dochodzenie, w wyniku którego wycofano 60 artykułów w lipcu 2014 r.
Pod koniec 2014 r. BioMed Central i inni wydawcy powiadomili międzynarodowy Komitet ds. Etyki Publikacji (COPE) o nowych formach systematycznych prób manipulowania procesami recenzowania czasopism. Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym na stronie internetowej COPE w styczniu 2015 r. Wysiłki mające na celu porwanie systemu recenzji naukowej zostały najwyraźniej zorkiestrowane przez agencje, które pomogły autorom w napisaniu lub poprawieniu swoich artykułów naukowych, a następnie sprzedały im korzystne recenzje partnerskie4. BioMed Central przeprowadził kompleksowe dochodzenie wszystkich ostatnio opublikowanych artykułów i zidentyfikowanych 43, które zostały opublikowane na podstawie recenzji wykonanych recenzentów. Wszystkie te artykuły zostały wycofane w marcu 2015 r.
Typ oszustwa w ocenie recenzenckiej, którego dopuszczają się Moon, Chen i agencje zewnętrzne, może działać, gdy czasopisma zezwalają lub zachęcają autorów do sugerowania recenzentów do ich własnych zgłoszeń. Chociaż wielu redaktorów nie lubi tej praktyki, jest ona często używana z wielu powodów. Po pierwsze, w wyspecjalizowanych dziedzinach autorzy mogą najlepiej kwalifikować się do sugerowania odpowiednich recenzentów w odniesieniu do danego tematu i manuskryptu. Innym jest to, że ułatwia życie redaktorom: znalezienie odpowiednich recenzentów, którzy są gotowi dokonać przeglądu w odpowiednim czasie, może być trudne i czasochłonne
[podobne: drotaweryna, odżywka do włosów, lewomepromazyna ]
[przypisy: aksamitna przychodnia, bulgotanie w brzuchu przyczyny, alkoholowe stłuszczenie wątroby ]

Tags: , ,

No Responses to “Oszustwo związane z recenzowaniem przez recenzentów – hackowanie procesu publikacji naukowych”

 1. Katarzyna Says:

  Article marked with the noticed of: psycholog dziecięcy kielce[...]

 2. Mr. Spy Says:

  same kremy nie dawały rady

 3. Małgorzata Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: aparaty ortodontyczne Clear Aligner[...]

 4. Tan Stallion Says:

  A co z innymi produktami?

 5. Gunhawk Says:

  [..] Cytowany fragment: Przekształcanie spółek[...]

 6. Tymoteusz Says:

  Trzeba tylko pamiętać, że w aptekach są suplementy

Powiązane tematy z artykułem: aksamitna przychodnia alkoholowe stłuszczenie wątroby bulgotanie w brzuchu przyczyny