Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Opioid Przepisywanie bólu przewlekłego – osiągnięcie właściwej równowagi poprzez edukację ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ta edukacja musi wykraczać poza przepisywanie opioidów i obejmować kompleksowe, multimodalne zarządzanie bólem4, i może być zaprojektowana dla całego zespołu opieki zdrowotnej: nasi pielęgniarki, farmacja i behawioralni koledzy z opieki zdrowotnej również nie byli wystarczająco przeszkoleni. Tę edukację można powiązać ze wzmocnionymi systemami klinicznymi, które wspierają te nowe praktyki, w tym narzędzia wspomagania decyzji w elektronicznej dokumentacji medycznej. Zarządzanie przewlekłym bólem jest złożone. Przewlekły ból jest subiektywny i może występować bez obiektywnych dowodów uszkodzenia tkanek, co prowadzi do niepewności diagnostycznych pomimo naszych najbardziej dogłębnych ocen. Pacjenci z przewlekłym bólem desperacko szukają natychmiastowej ulgi w cierpieniu; mają nierealistyczne oczekiwania co do potencjalnych korzyści z opioidów i nie doceniają w pełni stopnia ryzyka związanego z eskalacją własnych dawek w rozpaczliwej (ale daremnej) próbie złagodzenia bólu.
Lekarze dysponują ograniczonymi narzędziami, aby pomóc tym pacjentom. Nasz system refundacji faworyzuje stosowanie samych leków, pomimo dowodów wspierających opiekę multimodalną. Lekarze często nie mają łatwego dostępu do terapii niefarmakologicznych i nie mogą uzyskać konsultacji bólowej, ponieważ jest zbyt mało specjalistów od bólu oferujących kompleksową opiekę przeciwbólową. Co więcej, podczas gdy klinicyści mogą stosować obiektywne środki w celu kierowania ich zarządzaniem innymi chorobami przewlekłymi, tutaj muszą polegać wyłącznie na sprawozdaniach pacjenta (lub rodziny) dotyczących korzyści (takich jak poprawa funkcjonowania) i szkód (takich jak utrata kontroli). Klinicyści pozostają więc na podstawie decyzji o leczeniu krótkiej subiektywnej oceny, czy istnieją wystarczające korzyści uzasadniające kontynuację leczenia opioidami lub wystarczającą szkodę, aby usprawiedliwić przerwanie leczenia.
Istnieje wiele wytycznych dotyczących bezpiecznego przepisywania opioidów, a wszystkie zawierają podobne zalecenia, w tym wykorzystanie oceny ryzyka nadużywania opiatów, podpisane umowy zawierające świadomą zgodę i strategie monitorowania, takie jak testowanie narkotyków, liczenie pigułek i programy monitorowania leków na receptę. Ważne jest jednak również, aby edukacja w zakresie bezpiecznego przepisywania opioidów obejmowała nauczanie skutecznych umiejętności komunikacyjnych. Jak można wytłumaczyć pacjentowi, który desperacko potrzebuje pomocy, aby leczenie opioidowe zostało przerwane mimo braku alternatywnych metod leczenia. Jak radzić sobie z nowym pacjentem, który już przyjmuje duże dawki opioidów i nalega, że to jedyne leczenie, które pomaga.
Ważne jest, aby klinicyści oceniali raczej leczenie opioidów niż pacjenta.5 Kiedy terapia opioidowa zostanie uznana za zbyt ryzykowną lub nieodpowiednio korzystną, przerwanie jej oznacza odstąpienie od pacjenta, a jedynie nieodpowiednią terapię. Kiedy klinicyści zmieniają podejście do leczenia z pacjentem, który testuje pozytywnie na obecność nielegalnego leku, odpowiedź ta nie dotyczy karania pacjenta, ale zmiany planu leczenia na podstawie nowego ryzyka i zajęcia się nowo zidentyfikowanym problemem.
Gdy lekarz uzna, że przerwanie leczenia opioidami jest właściwe, pacjent może się nie zgodzić i wyrazić gniew. Czy taka frustracja wynika z odpowiedniego pragnienia ulgi w bólu, niewłaściwego poszukiwania narkotyków lub połączenia tych dwóch. Chociaż podejście skoncentrowane na pacjencie jest zawsze preferowane, istnieją pewne czasy w zarządzaniu opiatami u pacjentów z przewlekłym bólem, gdy podejście klinicysty musi być sprzeczne z życzeniem pacjenta, ale ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi
[przypisy: difenhydramina, Upadłość transgraniczna, drotaweryna ]
[więcej w: zespół gerstmanna, polineuropatia aksonalna, roboprojekt rzeszów ]

Tags: , ,

No Responses to “Opioid Przepisywanie bólu przewlekłego – osiągnięcie właściwej równowagi poprzez edukację ad”

 1. Daria Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: depilacja laserowa gdańsk[...]

 2. Gaja Says:

  Co można zrobić zanim karetka dotrze,jak takiej osobie pomóc ?

 3. Kornel Says:

  [..] Cytowany fragment: fizjoterapia warszawa[...]

 4. Candy Butcher Says:

  Moja Mama miała tętniaka

 5. Joanna Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu implanty stomatologiczne warszawa[...]

 6. Wiktor Says:

  Mleko krowie jest zdrowe

Powiązane tematy z artykułem: polineuropatia aksonalna roboprojekt rzeszów zespół gerstmanna