Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Ataki na służbę zdrowia w Syrii – normalizowanie naruszeń neutralności medycznej ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jednak główny chirurg w jednostce urazu Aleppo zauważył: Być może jesteśmy tylko kilkoma lekarzami w prostym szpitalu i przy prostym sprzęcie, ale oszczędzamy dużo życia. Zabijanie pracowników służby zdrowia podczas konfliktów nie jest niczym nowym. Rządy i grupy zbrojne coraz częściej atakowały instytucje medyczne i osoby, które złożyły przysięgę, aby zapewnić opiekę (patrz Międzynarodowe prawo humanitarne i jego naruszenia). Czy takie akty są częścią szerszych ataków na obszarach cywilnych lub stanowią zamierzone działania w celu ukarania pracowników służby zdrowia, cywili i bojowników za domniemane powiązania polityczne, aby odstraszyć lekarzy od traktowania wrogów lub ujawniania dowodów zbrodni wojennych lub zniszczenia podstawowej infrastruktury naruszają międzynarodowe prawo humanitarne.
Nigdzie takie pogwałcenia nie były tak poważne jak te popełnione przez siły rządowe w Syrii – naruszenia szczególnie niepokojące, biorąc pod uwagę, że prezydent Syrii Baszar al-Assad jest lekarzem. Zakłócenia w służbie zdrowia stały się brutalną bronią wojenną. Chociaż prawie wszystkie strony konfliktu w Syrii łamią prawa człowieka i prawo humanitarne, zakres i skala ataku rządu na personel medyczny i placówki należą do najgorszych od czasu przyjęcia nowoczesnych konwencji genewskich.
Gdy systemy opieki zdrowotnej są atakowane, straty są znacznie większe niż liczba zabitych pracowników służby zdrowia, a cegły i moździerze zostały zburzone. Bezpieczne miejsca dla rannych cywilów w celu poszukiwania opieki medycznej są niszczone, a całe populacje mogą zostać pozbawione dostępu do leczenia. Kiedy ataki te są tak rozpowszechnione, jak w Syrii, konsekwencje odbijają się na całym kraju i regionie.
Wszyscy lekarze, z którymi rozmawialiśmy, którzy pracują w Aleppo, wyjaśnili, że jeśli odejdą, ludzie umrą z powodu braku opieki medycznej. Ponieważ narażali życie na traktowanie cywilów, w tym kolegów, których ciała zostały roztrzaskane przez zamachy bombowe, lekarze ci wyrazili konsternację, że wspólnota międzynarodowa nie wywiązała się z Konwencji Genewskich. Podkreślali, że główną przeszkodą dla personelu medycznego jest brak bezpieczeństwa, a główną potrzebą była ochrona. Jak wyjaśnił: Musisz być bezpieczny, aby ratować innych. . . Jeśli zabijesz lekarza lub zniszczycie szpital, lek nie przyniesie korzyści jakimkolwiek ludziom. Głównym problemem jest niezdolność do ochrony personelu. W szczególności wszyscy lekarze, z którymi rozmawialiśmy, podkreślali priorytet zatrzymania bomb beczkowych. Jeden powiedział nam: Jeśli beczki zatrzymają się, lekarze wrócą. Musimy tylko zatrzymać beczki; to pierwsza i ostatnia rzecz, której potrzebujemy.
Te naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego zostały dobrze udokumentowane w czasie rzeczywistym, jednak reakcja międzynarodowa była minimalna. Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) – międzynarodowy organ upoważniony do ochrony cywilów w konfliktach, egzekwowania międzynarodowego prawa humanitarnego i przekazywania spraw Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w celu zbadania ewentualnych zbrodni wojennych – pozostaje sparaliżowany przez politykę. W lutym 2014 r. Przyjął jedną rezolucję, w której żąda od wszystkich stron konfliktu zakończenia ataków na cywilów i przestrzegania zasady neutralności medycznej
[podobne: lewomepromazyna, arsmedica, amlodypina ]
[przypisy: aksamitna przychodnia, bulgotanie w brzuchu przyczyny, alkoholowe stłuszczenie wątroby ]

Tags: , ,

No Responses to “Ataki na służbę zdrowia w Syrii – normalizowanie naruszeń neutralności medycznej ad”

 1. Marcel Says:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

 2. Nacho Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu optyk poznań[...]

 3. Snake Eyes Says:

  Niestety do dermatologa trzeba miec skierowanie.

 4. Beetle King Says:

  Article marked with the noticed of: dobry ortodonta warszawa[...]

 5. Swerve Says:

  Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce

Powiązane tematy z artykułem: aksamitna przychodnia alkoholowe stłuszczenie wątroby bulgotanie w brzuchu przyczyny