Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Asymetryczne myślenie o zwrocie z inwestycji

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ostatnio uczestniczyliśmy w wielu konferencjach poświęconych zapewnieniu opieki zdrowotnej pacjentom o wysokich potrzebach medycznych i społecznych – osobom z chorobami przewlekłymi, które często są hospitalizowane. Wydaje się, że każda prezentacja odnosi się do zwrotu z inwestycji (ROI), który jest niezmiennie przedstawiany jako ograniczenie – jak w Nasz program trzymał ludzi poza szpitalem, ale po prostu nie mogliśmy uzyskać zwrotu z inwestycji . Heads kiwają ze zrozumieniem głową, a potem uczestnicy przechodzą do innych tematów. Na konferencjach dotyczących opieki nad pacjentami z rakiem lub innymi ostrymi chorobami, prawie nigdy nie słyszymy zwrotu ROI. Zamiast tego, ludzie mówią o korzyściach klinicznych, używając zrozumiałych i skoncentrowanych na pacjencie terminów takich jak przetrwanie . Choć często wspominane są wysokie ceny leków, nikt nigdy nie mówi, że zwrot z inwestycji jest wygórowany. Nikt w ogóle nie wspomina ROI.
ROI to zysk netto z inwestycji (pieniądze, które otrzymałeś minus wpłacone pieniądze) podzielone przez pieniądze, które wpłaciłeś. Jeśli zainwestowałeś 100 $ i wróciłeś 110 $, zyskałeś 10 $, a zwrot z inwestycji w wysokości 100 $ wyniósł 10 %. To dobrze, o ile nie możesz zrobić jeszcze lepiej, umieszczając 100 $ w innym miejscu. Kiedy ludzie w służbie zdrowia potępiają twierdzenie, że ROI nie działa, nie mówią, że mogliby zarobić więcej pieniędzy gdzie indziej; mówią, że tracą pieniądze. Jeśli licznik równania ROI jest ujemny – na przykład, jeśli wpłacisz 100 USD i wrócisz 90 USD – nie ma możliwości, aby zwrot z inwestycji mógł działać.
Nie ma oczywistych powodów, dla których zwrot z inwestycji jest bardziej odpowiedni w niektórych sytuacjach klinicznych niż w innych. Dlaczego więc tak bardzo skupiamy się na ROI, gdy tematem jest chroniczna choroba, ale rzadko wspominamy o tym, gdy tematem jest rak. Ogromna ilość zapewnianej przez nas opieki nad rakiem zapewnia tak małe korzyści osobiste i społeczne, że gdyby te zyski osiągnęły zyski, ROI przedsięwzięcia byłoby głęboko negatywne. A jednak pytamy: Jaki jest ROI tego programu, który chronicznie chroni pacjentów przed szpitalem. , Ale nie Jaki jest ROI leczenia zaawansowanego raka płuc.
Istnieją co najmniej trzy powody tej różnicy. Po pierwsze, z finansowego punktu widzenia lekarzy i szpitali, ROI leczenia raka jest korzystny. Zwrot kosztów opieki nad chorymi na raka jest po części wysoki, ponieważ polityczna i popularna wartość opieki nad chorymi na raka jest wysoka, a wartości te są ujawniane i wzmacniane przez historię opartych głównie na kosztach opłat za usługi, wyraźnie zaprojektowanych tak, aby przynajmniej odpowiadać cenom usługodawców. koszty. Możemy debatować, czy ten rodzaj opieki jest wartościowym wydatkiem społecznym w porównaniu z innymi godnymi wydatkami – ćwiczenie, które może pociągać za sobą próbę dopasowania finansowego zwrotu z inwestycji do społecznego zwrotu z inwestycji , który odzwierciedla nasze wartości i uwzględnia koszty i korzyści każdego z nas. Ale na razie głównym powodem, dla którego zwrot z inwestycji finansowych jest korzystny dla opieki nad chorymi na raka, jest to, że dbaliśmy o to, aby opieka była opłacalna, ustalając dla niej wysokie stawki wynagrodzenia.
Natomiast wskaźnik zwrotu z inwestycji utrzymujących pacjentów przewlekle chorych poza szpitalem w ramach obecnych modeli płatności jest często niekorzystny – co oznacza, że często tracisz pieniądze, próbując go. Ilość pieniędzy, które obecnie przeznaczamy na utrzymanie niektórych pacjentów poza szpitalem i w alternatywnych placówkach opiekuńczych, jest ułamkiem kwoty, jaką przeznaczamy na umieszczenie innych pacjentów w szpitalu.
[przypisy: lewomepromazyna, polcortolon, olejek kokosowy na włosy ]
[podobne: calcium dobesilate galena, centrum medyczne skopia, natrium thiosulfuricum apteka internetowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Asymetryczne myślenie o zwrocie z inwestycji”

 1. Roksana Says:

  To tylko niedobór witaminy K

 2. Jakub Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: diagram zębowy[...]

 3. Błażej Says:

  Chcialoby sie w to wierzyc

 4. Hyper Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu zielona herbata[...]

 5. Slow Trot Says:

  Mam podobne wyniki i te same problemy z wlosami

 6. Marek Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: leczenie kamicy żółciowej[...]

 7. Zod Says:

  Wiecie, droga redakcjo co mnie bardzo złości?

Powiązane tematy z artykułem: calcium dobesilate galena centrum medyczne skopia natrium thiosulfuricum apteka internetowa