Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Zniechęcające różnice

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Trzy lata temu, mój ojciec obudził się w środku nocy w naszym domu w Harare w Zimbabwe, z bólem w klatce piersiowej i kołataniem serca. Kiedy to miało miejsce wcześniej, czekaliśmy 3 godziny na karetkę, więc mój ojciec przekonał moją matkę, że karetki pogotowia są zbyt niewiarygodne. Postanowili poczekać do 7 rano, kiedy nasz lekarz pierwszego kontaktu, który był także starym przyjacielem, otworzył swoje biuro. Kiedy nadeszła pora, matka pomogła mojemu ojcu wyjść z piżamy i powoli wjechać do samochodu. Wiedziała, że cierpi, i szybko, ale łagodnie przejechała przez obskurne drogi Zimbabwe, żeby mógł być pierwszym pacjentem, którego w sobotę rano zobaczył lekarz. Nasz lekarz rodzinny, który leczył chorobę serca mojego ojca przez ponad 20 lat, rzucił okiem na jednorodny EKG i wiedział, że sytuacja jest poważna. Zadzwonił do firmy ubezpieczeniowej, aby zezwolić na ewakuację w Afryce Południowej. Ale agent ubezpieczeniowy odmówił zatwierdzenia ewakuacji bez fachowej opinii kardiologa. Była godzina siódmą w sobotę, a garstka kardiologów w Zimbabwe spała.
Podczas gdy lekarz kłócił się przez telefon z firmą ubezpieczeniową, mój ojciec, stoicki były żołnierz w wieku 50 lat, szepnął do mojej matki: Myślę, że jadę. Widziała przerażenie w jego oczach, zanim się wycofali i upadł na fotel w poczekalni. Moja matka wrzasnęła, a lekarz pobiegł, położył mojego ojca na podłodze i zaczął wykonywać ucisk klatki piersiowej, próbując ożywić swoje martwe ciało. Agent ubezpieczeniowy oddzwonił 30 minut później, aby zatwierdzić ewakuację – ale mojego ojca już nie było. Matka łkała, gdy pociągając nosem pacjentów obserwował jej koszmar.
Rok po tym, jak straciliśmy ojca na kardiomiopatię przerostową, rozpocząłem szkołę medyczną w Nowym Jorku. Wiedząc o genetycznej podstawie choroby, przeszedłem badanie echokardiograficzne, które odkładałem na poprzedni rok. Ocean z dala od domu, miałem doświadczenie z opieką kardiologiczną, która nie mogła być bardziej odmienna od mojego ojca.
Technik, nie spodziewając się niczego niezwykłego, gdy wsuwała sondę nad moją klatkę piersiową, zatrzymał się nagle, a potem zadzwonił po pomoc. Sam lekarz, zdezorientowany, przez kilka następnych minut oglądał obrazy mojego serca, zanim zadzwonił do bardziej doświadczonego kolegi. Słuchałem uważnie, jak starszy lekarz wyjaśnił swojemu koledze anomalie widoczne na ekranie, diagnozując mnie wariantem choroby, która zabiła mojego ojca.
W lodowatym pokoju gęsia skórka przejęła moje ciało, gdy poczułem, że mój świat wywraca się do góry nogami. Jako lekarz w trakcie szkolenia nigdy nie wyobrażałem sobie, że sam zostanę nauczycielem. Zacząłem pisać winiety egzaminacyjne w mojej głowie: 25-letni, wcześniej zdrowy student medycyny ma echocardiogram po tym, jak jego ojciec nagle umiera. . . .
Zareagowałem w jedyny znany mi sposób. Pracowałem bardzo ciężko w klasie, aby zrozumieć patofizjologię serca (nie przychodziło to naturalnie). Spędzałem godziny w bibliotece przeglądając artykuły naukowe i nadużywając moich uprawnień do drukowania, aby dowiedzieć się więcej o mojej genetycznej klątwie. Stałem się najbardziej świadomym konsumentem w służbie zdrowia.
Kiedy przeskoczyłem z matką, żeby przekazać jej wiadomość, zostaliśmy odcięci, ponieważ nie miała energii elektrycznej w domu przez 3 dni, a generator w końcu skończył się gazem
[patrz też: lewomepromazyna, odżywka do włosów, difenhydramina ]
[przypisy: medicover kraków podgórska, distreptaza cena, fitmania kielce ]

Tags: , ,

No Responses to “Zniechęcające różnice”

 1. Oliver Says:

  Takie badanie od 10 lat robia

 2. Tymon Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: siłownie zewnętrzne producent[...]

 3. Beetle King Says:

  Fajna historia

 4. Prometheus Says:

  Article marked with the noticed of: praca jako opiekunka w niemczech[...]

 5. Kornel Says:

  Pisane na kolanie

 6. Cool Whip Says:

  Article marked with the noticed of: żywność ekologiczna[...]

 7. Jakub Says:

  Badaja badaja i nic

Powiązane tematy z artykułem: distreptaza cena fitmania kielce medicover kraków podgórska