Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Zniechęcające różnice cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Defibrylator był tak nowy, że nie przeprowadzono jeszcze randomizowanych, kontrolowanych badań, więc zgodziłem się wziąć udział w wieloośrodkowym badaniu, badającym wyniki tego najnowszego urządzenia. Nawet operacja była zupełnie nowa – mój defibrylator został umieszczony pod skórą nad moją klatką piersiową, a nie pod mięśniem piersiowym, gdzie włożono większość urządzeń. Ta technika była testowana dla młodych pacjentów, którzy chcieli aktywnego stylu życia. Gdy kardiologowie skończyli, chirurg plastyk zamknął nacięcie, by uzyskać najlepsze efekty estetyczne – uznając, że nadal mogę chcieć zaimponować ludziom koszulą. Zespół szpitalny zwolnił mnie z antybiotyków i środków przeciwbólowych, wizyty kontrolne i broszury dotyczące mojego nowego ICD. Wróciłem do szkoły medycznej za tydzień, ale za każdym razem, gdy wchodziłem do nowoczesnego szpitala, myślałem o moim ojcu. Miałem szczęście. Większość młodych ludzi, którzy umierają z powodu kardiomiopatii przerostowej, diagnozuje się podczas autopsji, po tym jak zawalają się podczas maratonu lub meczu piłki nożnej w szkole średniej. Zastanawiałem się, czy mój ojciec żyłby dłużej z moją szczęśliwą kombinacją edukacji, zasobów i geografii.
Moja rodzina nadal mieszka w Zimbabwe, gdzie nie ma ICD ani chirurgów serca, aw niektórych miejscach karetek pogotowia. Często wyobrażam sobie znacznie bardziej prawdopodobną trajektorię, w której nie jestem w szkole medycznej w Stanach Zjednoczonych, nie mam czterech uważnych kardiologów, nie mam nawet stałej energii elektrycznej ani dostępu do rzetelnych informacji o zdrowiu publicznym. Taka jest rzeczywistość dla 28 000 ludzi, którzy umierają na choroby serca co roku w Zimbabwe. Podskórna ICD o wartości 40 000 USD, która ściera się z moją klatką piersiową, jest stałym przypomnieniem tych nierówności – i moim obowiązkiem jest zostać lekarzem, który będzie pracował dla zredukuj je.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Instytutu Globalnego Zdrowia w Arnlep, Icahn School of Medicine na górze Synaj w Nowym Jorku.

Materiał uzupełniający
Referencje (3)
1. Fuster V, Kelly BB, Vedanthan R. Promowanie globalnego zdrowia układu krążenia: posuwanie się naprzód. Circulation 2011; 123: 1671-1678
Crossref Web of Science Medline
2. Globalny raport o stanie chorób niezakaźnych 2010: opis globalnego obciążenia chorobami niezakaźnymi, ich czynnikami ryzyka i czynnikami determinującymi. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 2010 (http://www.who.int/nmh/publications/ncd_report2010/en).

3. Repozytorium danych globalnego obserwatorium zdrowia – choroby sercowo-naczyniowe; zgonów na 100 000: dane według kraju. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia (http://apps.who.int/gho/data/node.main.A865 cardiovascular .lang=en).

Zamknij odniesienia
[hasła pokrewne: olejek kokosowy do włosów, polcortolon, srebro lokacyjne ]
[więcej w: terapia bobath, poradnia kardiologiczna dla dzieci, zostać dawcą szpiku ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: poradnia kardiologiczna dla dzieci terapia bobath zostać dawcą szpiku