Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Sofosbuwir do wirusowego zapalenia wątroby typu C Genotyp 2 lub 3 u pacjentów bez opcji leczenia

Posted in Uncategorized  by admin
September 9th, 2018

Pacjenci przewlekle zakażeni genotypem 2 lub 3 wirusa zapalenia wątroby typu C (HCV), u których leczenie peginterferonem nie jest możliwe lub którzy nie mieli odpowiedzi na wcześniejsze leczenie interferonem, obecnie nie mają zatwierdzonych opcji leczenia. W badaniach fazy 2, schematy obejmujące doustny inhibitor nukleotydowej polimerazy sofosbuwir wykazały skuteczność u pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 2 lub 3. Metody
Przeprowadziliśmy dwa randomizowane badania III fazy z udziałem pacjentów z przewlekłym zakażeniem HCV genotypem 2 lub 3. W jednym badaniu pacjenci, u których leczenie peginterferonem nie było możliwe, otrzymywali sofosbuwir doustny i rybawirynę (207 pacjentów) lub placebo (71) przez 12 tygodni. W drugim badaniu pacjenci, którzy nie mieli odpowiedzi na wcześniejsze leczenie interferonem, otrzymywali sofosbuwir i rybawirynę przez 12 tygodni (103 pacjentów) lub 16 tygodni (98). Pierwszorzędowym punktem końcowym była utrzymująca się odpowiedź wirusologiczna w 12 tygodniu po terapii.
Wyniki
Wśród pacjentów, u których leczenie peginterferonem nie było możliwe, częstość utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej wynosiła 78% (przedział ufności 95% [CI], od 72 do 83) w przypadku sofosbuwiru i rybawiryny, w porównaniu z 0% w przypadku placebo (p <0,05). 0,001). Wśród wcześniej leczonych pacjentów szybkość odpowiedzi wynosiła 50% przy 12 tygodniach leczenia, w porównaniu z 73% w 16 tygodniu leczenia (różnica, -23 punktów procentowych, 95% CI, -35 do -11; P <0,001) . W obu badaniach odsetek odpowiedzi był niższy wśród pacjentów z zakażeniem genotypem 3 niż wśród osób zakażonych genotypem 2, a wśród pacjentów z zakażeniem genotypem 3 niższy wśród osób z marskością wątroby niż wśród osób bez marskości. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi były bóle głowy, zmęczenie, nudności i bezsenność; ogólny odsetek przerwania stosowania sofosbuwiru był niski (1 do 2%).
Wnioski
U pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 2 lub 3, u których leczenie peginterferonem i rybawiryną nie było możliwe, skuteczne były 12 lub 16 tygodni leczenia sofosbuwirem i rybawiryną. Skuteczność zwiększono u pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 2 oraz u osób bez marskości. U wcześniej leczonych pacjentów z zakażeniem genotypem 3 16 tygodni terapii było znacznie skuteczniejsze niż 12 tygodni. (Finansowane przez Gilead Sciences, odpowiednio numery POSITRON i FUSION ClinicalTrials.gov, NCT01542788 i NCT01604850).
Wprowadzenie
Podczas badań klinicznych, obecna standardowa terapia lekarska dla pacjentów z zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV) o genotypie 2 lub 3 – pegylowanym interferonem w połączeniu z rybawiryną przez 24 tygodnie – doprowadziła do utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej w 70 do 85% pacjentów, którzy nie otrzymywali wcześniej leczenia i 55 do 60% tych, którzy otrzymywali leczenie.1-4 Jednak znaczna część pacjentów z zakażeniem HCV pozostaje nieleczona z powodu bezwzględnych lub względnych przeciwwskazań do leczenia interferonem, takich jak dekompensacja czynności wątroby , choroby autoimmunologiczne i choroby psychiczne.5 Ponadto interferon powoduje szereg objawów konstytucyjnych lub nieprawidłowości hematologicznych, które mogą wymagać przerwania leczenia u znacznej liczby pacjentów.6 Niektórzy pacjenci decydują się na terapię interferonem z różnych powodów, w tym niechęci do zastrzyków i lęku o niepożądanych zdarzeniach związanych z leczeniem
[hasła pokrewne: odżywka do włosów, polcortolon, srebro lokacyjne ]
[przypisy: lpg endermologia, suszona mięta, kikut krukenberga ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kikut krukenberga lpg endermologia suszona mięta