Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Sofosbuwir do wirusowego zapalenia wątroby typu C Genotyp 2 lub 3 u pacjentów bez opcji leczenia AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 8th, 2018

Badania obejmujące 24 tygodnie leczenia sofosbuwirem i rybawiryną u pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 3 pomogą ustalić, czy wskaźniki odpowiedzi można zwiększyć przez wydłużenie czasu leczenia. Alternatywną hipotezą jest to, że pacjenci z zakażeniem HCV genotypem 3 mogą wymagać dodatkowej modulacji immunologicznej lub silniejszego hamowania antywirusowego w celu zwiększenia klirensu wirusologicznego przy krótszym, 12-tygodniowym okresie leczenia. Zatem innym możliwym podejściem do polepszania odpowiedzi u pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 3 jest dodanie do reżimu innych bezpośrednio działających środków przeciwwirusowych lub peginterferonu. Badanie oceniające taki schemat, również teraz opisane w czasopiśmie, wykazało wysokie odsetki utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej u pacjentów z genotypem 1, 4, 5 lub 6 zakażenia HCV.13 Na podstawie tych wyników połączony reżim gwarantuje eksplorację w przyszłe badania kliniczne z udziałem pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 3.
W obu badaniach szybkość przedwczesnego przerwania leczenia sofosbuwirem i rybawiryną z powodu zdarzeń niepożądanych była niska (1 do 2%) i była podobna do częstości wśród pacjentów otrzymujących placebo w badaniu POSITRON (4%). Podczas gdy zdarzenia niepożądane związane z leczeniem rybawiryną – zmęczenie, bezsenność i niedokrwistość – były większe w grupach, które otrzymywały sofosbuwir z rybawiryną, inne częste działania niepożądane występowały z podobną częstością w grupach leczonych i przyjmujących placebo.3,14 Nie było zauważalnych różnic w działania niepożądane podczas leczenia sofosbuwirem i rybawiryną u pacjentów otrzymujących 16 tygodni leczenia lub u pacjentów z marskością wątroby.
Obecnie nie ma skutecznych opcji terapeutycznych dla pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 2 lub 3, którzy nie mają utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej przy obecnym standardzie opieki przez 24 tygodnie leczenia peginterferonem i rybawiryną oraz dla tych, którzy mają przeciwwskazania medyczne do leczenia interferonem lub zdecyduj się na to. Nasze wyniki sugerują, że 12-tygodniowe leczenie sofosbuwirem i rybawiryną może być skuteczną opcją dla pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 2. Jednak dla pacjentów z zakażeniem genotypem 3, szczególnie tych, którzy mają marskość wątroby lub którzy nie mieli odpowiedzi na wcześniejsze leczenie interferonem, wydłużenie czasu leczenia do 16 tygodni może zapewnić dodatkową korzyść.
[hasła pokrewne: kursy fizjoterapia, glinka do picia, leczenie trądziku wrocław ]
[przypisy: arsmedica, dawcy szpiku kostnego, dyżury aptek kwidzyn ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: arsmedica dawcy szpiku kostnego dyżury aptek kwidzyn