Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Regulacja produktów homeopatycznych – stulecie pełnego oprocentowania cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zgodnie z ankietą przeprowadzoną w 2012 r. Przez National Health Interview Survey, około 5 milionów dorosłych Amerykanów i milion dzieci skorzystało z leczenia homeopatycznego w poprzednim roku. Chociaż leki homeopatyczne są ogólnie uważane za bezpieczne – składają się z preparatów tak rozcieńczonych, że nie pozostawiają nawet śladu oryginalnych składników aktywnych – niektórzy lekarze martwią się, że nawet obojętne leki homeopatyczne przekierują pacjentów z dala od skutecznych konwencjonalnych środków lub klinicystów. Ponadto pojawiły się niebezpieczne przykłady; na przykład, rzekomo homeopatyczny lek Zicam Cold Remedy zawierał duże dawki glukonianu cynku, aw 2009 r. został wyciągnięty z rynku, ponieważ jego podawanie donosowe było związane z anosmią. W przeciwieństwie do suplementów diety, które zostały wyraźnie wyłączone z rygorystycznej regulacji FDA w 1994 r., Homeopatyczne produkty mogą być w rzeczywistości regulowane przez FDA, ponieważ Ustawa o Żywności, Lekach i Kosmetyce pozwala im sprzedawać je jako terapeutyczne . Uważamy, że co najmniej, organy nadzoru powinny ponownie rozważyć sposób, w jaki sprzedawane są leki homeopatyczne, aby konsumenci, którzy szukają konwencjonalnych leków w aptekach, nie byli zdezorientowani. W sierpniu FTC przesłało uwagi do FDA, zalecając, aby agencje lepiej zharmonizowały swoje podejście do regulowania produktów homeopatycznych i ich reklamy.5 Ponowne rozważenie sprzedaży leków homeopatycznych bez recepty byłoby krokiem jeszcze bardziej drastycznym i wymagałoby FDA do przejęcia całej branży w zakresie propagowania środków zaradczych niespełniających tych samych standardów naukowych, co w przypadku leków konwencjonalnych. Niedawne działania FDA i FTC mogą ostatecznie zasygnalizować koniec stosowania leków homeopatycznych przez stulecia uchylania się od kontroli regulacyjnej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Globalnego Zdrowia i Medycyny Społecznej, Harvard Medical School (SHP) oraz Programu Regulacji, Terapii i Prawa (PORTAL), Oddziału Farmakologii i Farmakoekonomii, Oddziału Medycyny, Brigham i Szpitala dla Kobiet (ASK) – zarówno w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, Administracja Żywności i Leków. 21 CFR Part 15 [nr akt. FDA-2015-N-0540]: regulacja produktu homeopatycznego: ocena ram prawnych w zakresie żywności i leków po ćwierćwieku; wysłuchanie publiczne (http://www.gpo.gov/fdsys/pkg/FR-2015-03-27/pdf/2015-07018.pdf).

2. Haller JS. Historia amerykańskiej homeopatii: od racjonalnej medycyny do holistycznej opieki zdrowotnej. New Brunswick, NJ: Rutgers University Press, 2009.

3. Angell M, Kassirer JP. Medycyna niekonwencjonalna – ryzyko niesprawdzonych i nieuregulowanych środków zaradczych. N Engl J Med 1998; 339: 839-841
Full Text Web of Science Medline
4. Junod SW. Alternatywna perspektywa: leki homeopatyczne, Royal Copeland i federalna regulacja narkotyków. Food Drug Law J 2000; 55: 161-183
Medline
5. Personel Federalnej Komisji Handlu W odpowiedzi na prośbę o uwagi związane z jej publicznym przesłuchaniem w sprawie regulacji produktów homeopatycznych: ocena ram prawnych w zakresie żywności i leków po ćwierć wieku. 21 sierpnia 2015 r. (Https://www.ftc.gov/system/files/documents/advocacy_documents/ftc-staff-comment-food-drug-administration-regarding-current-use-human-drug-biological-products/150821fdahomeopathic. pdf).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (4)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (33)
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z dr. Scottem Podolskim na temat historii słabego nadzoru nad środkami homeopatycznymi w Stanach Zjednoczonych i tego, co może przynieść przyszłość. (10:18) Pobierz
[hasła pokrewne: wzorcowanie przyrządów pomiarowych, propolis, fitmania kielce ]
[podobne: medicover kraków podgórska, distreptaza cena, fitmania kielce ]

Tags: , ,

No Responses to “Regulacja produktów homeopatycznych – stulecie pełnego oprocentowania cd”

 1. Lidia Says:

  Article marked with the noticed of: błędy lekarskie[...]

 2. Sofa King Says:

  Kelp nigdy nie brałam,biorę od miesiąca Hashiforte

 3. Mieszko Says:

  Article marked with the noticed of: okulista dziecięcy wrocław prywatnie[...]

 4. Glyph Says:

  U mnie zmęczenie zazwyczaj nasilało się jesienią i zimą

Powiązane tematy z artykułem: distreptaza cena fitmania kielce medicover kraków podgórska