Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Regulacja produktów homeopatycznych – stulecie pełnego oprocentowania ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jest tylko lek, który został odpowiednio przetestowany i lekarstwa, które nie działa, lek działa i lekarstwo, które może, ale nie musi działać. 3 Testując, wyjaśniali, mamy na myśli gromadzenie rygorystycznych dowodów bezpieczeństwa i skuteczności wymaganych przez. . . FDA do zatwierdzenia [konwencjonalnych] leków. Ta definicja była jednak ironią, biorąc pod uwagę historyczne zakwaterowanie homeopatii FDA. Ustawa o zdrowym .ywności i lekach z 1906 roku, która nadała agencji początkową moc prawną i nakazała, aby produkty lecznicze rzeczywiście zawierały składniki na etykietach, regulowała leki uznawane w Farmakopei Amerykańskiej i recepturze krajowej, a tak.e wszelkie produkty przeznaczone do tego celu. leczyć, łagodzić lub zapobiegać chorobom. Ten zakres wyraźnie obejmowałby leki homeopatyczne, które w większości były podawane przez klinicystów w tamtym czasie, ale organy regulacyjne skupiały się na tym, aby powstrzymać wśród innych szkodliwych substancji fale naprawdę niebezpiecznych produktów zawierających kokainę, heroinę i chloroform.4.
Kolejnym ważnym aktem prawnym, który mógł ograniczyć produkty homeopatyczne, była ustawa o żywności, lekach i kosmetyce z 1938 roku. Ustawa ta jednak skupiała się raczej na bezpieczeństwie niż na skuteczności nowych leków, a środki zaradcze wymienione w Farmakopeach homeopatycznych uznano za spełniające nowe standardy jakości. Wydaje się, że włączenie do Aktu dotyczącego Farmakopei Homeopatycznej wynika nie tylko z wysiłków senatora Royal Copeland (D-NY), praktyka homeopatycznego i sponsora ustawy, w celu odróżnienia homeopatii od szarlatanów, ale także od wiara wśród tak wybitnych liderów medycyny akademickiej, jak Morris Fishbein (redaktor JAMA), że rozróżnienie między medycyną konwencjonalną a homeopatią będzie się dalej rozpadać w tyglu badań naukowych.
Kiedy poprawki Kefauver-Harris z 1962 r. Nakazały udowodnienie skuteczności konwencjonalnych leków za pomocą dobrze kontrolowanych badań , homeopatyczne środki zaradcze pozostawały pod radarem regulacyjnym, chronionym przez nieudaną zmianę statusu produktów w Farmakopei homeopatycznej. Co więcej, zarówno późniejszy proces wdrażania badania skuteczności leku (DESI), w ramach którego wszystkie leki zatwierdzone w latach 1938-1966 zostały poddane ocenie retrospektywnej, jak i przegląd środków dostępnych bez recepty przez FDA, z wyłączeniem produktów homeopatycznych, w tym drugim przypadku z intencją że zostaną sprawdzone w późniejszym czasie (nie były) .4
W 1988 r., Uznając rosnącą wielkość rynku leków homeopatycznych, FDA wydała Przewodnik po zasadach zgodności, który zobowiązuje do przestrzegania dobrych praktyk produkcyjnych i odpowiedniego etykietowania składników i instrukcji użycia. Leki homeopatyczne stosowane w poważnych warunkach były przepisywane przez klinicystów, podczas gdy te oferowane w warunkach samoograniczających się mogły być sprzedawane bez recepty. Tak więc FDA nie tylko zrezygnowała z oceny skuteczności środków przepisywanych przez homeopatycznych klinicystów, ale także zezwoliła na sprzedaż leków homeopatycznych dostępnych bez recepty jako terapeutycznych.
Środki homeopatyczne cieszą się popularnością w ciągu ostatnich trzech dekad
[więcej w: bezdechy nocne leczenie, polcortolon, triamcynolon ]
[przypisy: calcium dobesilate galena, centrum medyczne skopia, natrium thiosulfuricum apteka internetowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Regulacja produktów homeopatycznych – stulecie pełnego oprocentowania ad”

  1. Tomasz Says:

    Poziom wiedzy lekarzy I-szego kontaktu jest porażający.

  2. Elżbieta Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rycholog[...]

  3. Krzysztof Says:

    Jestem w ciąży

Powiązane tematy z artykułem: calcium dobesilate galena centrum medyczne skopia natrium thiosulfuricum apteka internetowa