Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Oszustwo związane z recenzowaniem przez recenzentów – hackowanie procesu publikacji naukowych ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Trzeci powód może być taki, że czasopisma i wydawcy stają się coraz bardziej wielonarodowi. W przeszłości redaktor i redaktor czasopisma znał zarówno dziedzinę naukową, jak i ludzi, którzy w nim pracowali, ale prawie niemożliwe jest, aby byli wystarczająco dobrze połączeni, gdy zarówno redaktorzy, jak i zgłoszenia pochodzą z całego świata. Autorzy sugerują, że najlepsi recenzenci mogą wydawać się dobrym pomysłem. W następstwie niedawnych skandali z udziałem fałszywych recenzentów, wiele czasopism zdecydowało się wyłączyć opcję rekomendacji recenzentów w swoich systemach do składania manuskryptów. Ale ten ruch może nie wystarczyć, ponieważ wydawca Hindawi odkrył tę przeszłość wiosną. Chociaż Hindawi nie pozwala autorom rekomendować recenzentów do swoich manuskryptów, postanowił przeanalizować zapisy recenzowanych artykułów do manuskryptów przesłanych w 2013 i 2014 roku w celu ewentualnego oszustwa.
Procedura recenzowania stosowana w czasopismach Hindawiego zależy głównie od wiedzy jej członków redakcji i gości redaktorów specjalnych numerów, którzy są odpowiedzialni za nadzorowanie przeglądu nadesłanych manuskryptów.5 Ponieważ recenzenci recenzenci wybrani przez redaktorów gości nie byli niezależnie od weryfikacji, redaktorzy sami mogliby podważyć ten proces w taki sam sposób, jak to zrobili autorzy lub agencje stron trzecich: tworząc fałszywe opinie i adresy, z których pochodzą pozytywne recenzje potwierdzające publikację.
I tak się właśnie stało – śledztwo Hindawiego ujawniło, że trzech redaktorów zaangażowało się w takie oszustwa. Po przeanalizowaniu wszystkich rękopisów obsługiwanych przez tych redaktorów, zidentyfikowano 32 artykuły, które zostały zaakceptowane dzięki komentarzom fałszywych recenzentów. Nie jest jasne, co zmotywowało redaktorów-gości do zaangażowania się w takie oszustwa, ani też nie ustalono, czy autorzy zaangażowanych manuskryptów uczestniczyli w oszustwie w jakikolwiek sposób.
Z tych przypadków wzajemnej oceny i oszustw recenzentów można wyciągnąć kilka wniosków. Po pierwsze, elektroniczne systemy obsługi rękopisu, z których korzysta większość czasopism, są podatne na wykorzystywanie i hakowanie, tak jak inne systemy danych. Na przykład Moon i Chen obaj wykorzystali cechę ScholarOne: wiadomości e-mail wysyłane do naukowców (pod dowolnym adresem), zachęcając ich do recenzji rękopisu obejmują informacje logowania, a każdy, kto otrzymuje te wiadomości, może się zalogować. system. Większość innych elektronicznych systemów składania rękopisów ma podobne luki, które łatwo można zhackować.
Najważniejszą lekcją jest to, że działają zachęty. Ogromna presja, aby publikować i publikować szybko – najlepiej w najlepszych czasopismach – ma wpływ zarówno na autorów, jak i redaktorów. Ta presja istnieje prawie wszędzie, ale jest szczególnie intensywna w Chinach. Nic więc dziwnego, że najbardziej pomysłowe sposoby gry w systemy recenzowania, aby opublikować manuskrypty, pochodzą z Chin. Wspomniane wyżej firmy, które zapewniają fałszywe wzajemne recenzje, pochodzą z Chin i krajów Azji Południowo-Wschodniej, a większość autorów zaangażowanych w te sprawy pochodzi z tych samych obszarów. Ale byłoby błędem patrzeć na to jako na problem chiński lub azjatycki
[więcej w: polcortolon, Laserowe usuwanie blizn, olejek kokosowy do włosów ]
[więcej w: medicover puławska 278, przepuklina mosznowa zdjęcia, kikut krukenberga ]

Tags: , ,

No Responses to “Oszustwo związane z recenzowaniem przez recenzentów – hackowanie procesu publikacji naukowych ad”

  1. Izabela Says:

    Trzeba się nieźle natrudzić aby takowe znaleźć w aptekach

  2. Easy Sweep Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: depilacja laserowa warszawa[...]

  3. Gaja Says:

    Widzę lekką poprawę

Powiązane tematy z artykułem: kikut krukenberga medicover puławska 278 przepuklina mosznowa zdjęcia