Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Nowatorska choroba Prion związana z biegunką i autonomiczną neuropatią AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Dziedziczne choroby prionowe są autosomalnymi dominującymi zaburzeniami powodowanymi przez mutacje w genie kodującym białko prionowe (PRNP) .2 Zaburzenia te zostały sklasyfikowane jako trzy nakładające się zespoły neurologiczne: zespół Gerstmanna-Sträusslera-Scheinkera (GSS), śmiertelna rodzinna bezsenność i rodzinna Choroba Creutzfeldta-Jakoba.1 W przeciwieństwie do białek tworzących nieprawidłowe złogi w innych chorobach neurodegeneracyjnych, białko prionowe jest przywiązane do błony komórkowej przez kotwicę glikozylofosfatydyloinozytolową (GPI). Rozwój transgenicznych myszy, które eksprymują białko prionowe pozbawione miejsca addycji kotwiczącej GPI (znanego jako bezkostne białko prionowe) jest bardzo interesujący, ponieważ te myszy mogą namnażać infekcyjne priony i nieprawidłowe złogi białka prionu wokół naczyń krwionośnych w mózgu i tkanki obwodowe, ale wykazują one bardzo opóźnione i zmienne kliniczne objawy choroby prionowej. 3.4 U ludzi przedwczesna mutacja kodonu stop powoduje również nieprawidłowe białko prionowe bez kotwicy GPI, ale doniesienia kliniczne są bardzo ograniczone. Mutację PRNP Y145X opisano u pojedynczego pacjenta z otępieniem typu Alzheimera i złogiem amyloidu białka prionowego w naczyniach mózgowych, 5 mutację Q160X opisano w małej rodzinie z demencją, 6 i dwie C-końcowe mutacje W opisach przypadku opisywano kliniczne, patologiczne i molekularne cechy dużej rodziny o stałym i nowym fenotypie choroby prionowej, związanym z przewlekłą biegunką i dziedziczną neuropatią czuciową i autonomiczną powodowaną przez powieść Mutacja PRNP.
Metody
Pacjenci
Proband (Patient IV-1) przekazał swój mózg do Queen Square Brain Bank for Neurological Disorders w Londynie, aby zbadać przyczynę neuropatii jego rodziny. Analiza próbek tkanek ludzkich i badań transmisyjnych u myszy z wykorzystaniem ludzkiej tkanki mózgowej została przeprowadzona za zgodą krewnych i zatwierdzeniem przez lokalną komisję etyki badawczej. Pacjenci IV-1, IV-4, IV-6, V-2 i V-7 wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Analiza immunohistochemiczna
Po utrwaleniu tkanki, przetworzyliśmy bloki tkankowe w wosk parafinowy, stosując standardowe protokoły i wstępną obróbkę kwasem mrówkowym. Skrawki tkanek o grubości 7 .m barwiono za pomocą rutynowych metod, w tym hematoksyliny i eozyny, Luxol fast blue, kwasu nadjodelowego – Schiff, Congo red i tioflawiny S. Analizę immunohistochemiczną przeprowadzono na podstawie standardowej awidyny-biotyny. protokół z użyciem przeciwciał przeciwko białku prionu (KG9, 3F4, ICSM 35 i Pri-9178), składnik amyloidu P, białko kwaśne włókniste glejowe, tau (AT8), tau-3R, tau-4R, amyloid-., neurofilament koktajl, TDP-43, CD68, CR3 / 43 i .-synukleina
[podobne: pirymetamina, Upadłość transgraniczna, leczenie trądziku wrocław ]
[hasła pokrewne: medicover pulawska, syrop acodin, pallotyni lublin ]

Tags: , ,

No Responses to “Nowatorska choroba Prion związana z biegunką i autonomiczną neuropatią AD 2”

 1. Victoria Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dobry ortodonta kraków[...]

 2. Stanisław Says:

  Poszłam do dermatolożki i powiedziała, że to nic groźnego

 3. Albert Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu herbata[...]

 4. Marika Says:

  Nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia.

Powiązane tematy z artykułem: medicover pulawska pallotyni lublin syrop acodin