Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Nowa matematyka na temat efektywności kosztowej leków

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W dzisiejszych czasach rzeczywistość wygórowanych cen narkotyków przysłania nawet najbardziej wyjątkowe historie skuteczności leków. To prawda, że robimy ogromne postępy biomedyczne, ale prawdą jest również, że ceny nowych leków rosną, podobnie jak ceny istniejących terapii. Przykładem jest nivolumab, który, jak Motzer i in. doniesienie w tym wydaniu czasopisma (strony 1803-1813) wydaje się wydłużyć medianę przeżycia u pacjentów z przerzutowym rakiem nerkowokomórkowym o prawie pół roku. Ale koszty dla ubezpieczycieli i pacjentów za używanie tego leku w tym stanie – według mojego szacunku, około 65 000 USD dla beneficjentów Medicare i nawet dwa razy więcej niż dla ubezpieczonych pacjentów – nie mogą być ignorowane.
Cena rani pacjentów, ograniczając ich dostęp i wyczerpując oszczędności. W obecnym systemie ubezpieczeń wielu pacjentów musi płacić duże sumy z kieszeni, a badania pokazują, że gdy to się stanie, niektórzy pacjenci przestaną przyjmować leki, nawet jeśli są one bardzo skuteczne.1 Wysokie koszty opieki nad rakiem również wpływają na pacjentów bankructwo.
Problem jest szczególnie dotkliwy dla beneficjentów Medicare, którzy stanowią większość pacjentów z rakiem w Stanach Zjednoczonych. W przypadku niwolumabu, leku sklasyfikowanego jako lekarz prowadzący i tym samym ubezpieczonego w ramach Medicare korzyści z części B, Medicare przypisuje 20% kosztów dla pacjenta. Chociaż większość beneficjentów Medicare posiada dodatkowe ubezpieczenie na pokrycie tego wydatku – za pośrednictwem Medicaid, planu pracodawcy lub produktu na rynku prywatnym, takim jak Medigap – około 15% nie, zgodnie z ankietą obecnego beneficjenta Medicare z 2011 r. Innymi słowy, spora liczba pacjentów Medicare otrzymujących takie leczenie mogłaby zawdzięczać około 13 000 USD – więcej niż połowę typowego rocznego mediany dochodów wśród beneficjentów Medicare, co stanowi 24 150 USD (beneficjenci Medicare, którym brak dodatkowego ubezpieczenia faktycznie osiągają dochody poniżej tego poziomu).
Zaostrzając ten problem, Medicare nie określa górnego limitu dla współubezpieczenia w części B (lub w części D), nawet jeśli komercyjne plany uregulowane w ustawie o przystępnej cenie mają maksymalne wartości poza limitami. Prawo federalne uniemożliwia producentowi niwolumabu (Bristol-Myers Squibb) udzielanie pomocy pacjentom, którzy nie mogą sobie pozwolić na leczenie. Programy takie jak Genentech s dla Avastin, w których beneficjenci otrzymują narkotyki, gdy wydali pewną kwotę w roku kalendarzowym, są rzadkie.
Twórcy polityki, pod wpływem rosnących kosztów leków, mogą sądzić, że podejście polegające na analizie opłacalności pomoże systemowi opieki zdrowotnej radzić sobie z wysoką ceną nowych terapii. Ostatecznie Wielka Brytania ustala standardy opłacalności na poziomie około 40 000 USD za rok życia skorygowany o jakość dla nowych leków, a ogólne wydatki na opiekę zdrowotną są o wiele mniejsze niż w Stanach Zjednoczonych.
Oczywiście to potencjalne rozwiązanie pozostaje dzisiaj teoretyczne, ponieważ Medicare nie może ograniczyć dostępu do narkotyków na podstawie opłacalności; raczej ustawy wymagają Medicare do objęcia wszystkich leków przeciwnowotworowych dla wszystkich zastosowań zatwierdzonych przez Food and Drug Administration (FDA) lub wymienionych w uznanych kompendiach i zapłacić cenę, którą producent zdecyduje się naliczyć. Ale nawet jeśli Medicare może ustanowić takie limity, uważam, że decydenci będą mieli ograniczone ulgi od podejścia.
Drogie narkotyki mogą wydawać się zwodniczo opłacalne, z powodu długiej spirali, którą widzieliśmy w cenach leczenia raka
[przypisy: Laserowe usuwanie blizn, drotaweryna, Upadłość transgraniczna ]
[patrz też: zespół gerstmanna, polineuropatia aksonalna, roboprojekt rzeszów ]

Tags: , ,

No Responses to “Nowa matematyka na temat efektywności kosztowej leków”

 1. Przemysław Says:

  Jak was coś boli to idźcie do lekarza a nie czytajcie porady

 2. Pluto Says:

  Article marked with the noticed of: bio żywność[...]

 3. Stacker of Wheat Says:

  Mam 59 lat i od 2 lat biorę tabletki 

 4. Fast Draw Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: wyciągi chemiczne[...]

 5. Urszula Says:

  Badajcie sobie poziom potasu w organizmie

 6. Kinga Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: analiza cen[...]

 7. Old Orange Eyes Says:

  Czy jeśli pójdę na takie USG to dostanę też zdjęcia

Powiązane tematy z artykułem: polineuropatia aksonalna roboprojekt rzeszów zespół gerstmanna