Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Nowa matematyka na temat efektywności kosztowej leków ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Na przykład, ewerolimus kosztuje około 41 000 $ za kurację, co powoduje, że dodatkowy koszt nivolumabu wynosi tylko 24 000 $, mimo że kosztuje on 65 000 $. Należy jedynie przyjrzeć się historii leczenia pacjentów w badaniu przeprowadzonym przez Motzer et al. aby zobaczyć, jak poważny jest problem tych wysokich kosztów tła. Oprócz leczenia drugiego rzutu, które było przedmiotem badania, uczestnicy otrzymali już jedną lub dwie terapie antyangiogenne, które mogą kosztować więcej niż 10 000 dolarów miesięcznie, a wśród pacjentów, którzy mieli progresję choroby, wielu otrzymało kombinację aksytynibu (11 500 USD). miesięcznie), pazopanib (9.000 USD miesięcznie) i sorafenib (7000 USD miesięcznie). Ten punkt może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości podkreśla krytyczne ograniczenie analizy opłacalności jako narzędzia służącego rozróżnieniu wartości różnych metod leczenia. Bardzo kosztowne, ale słabo skuteczne zabiegi wyglądają dobrze, gdy są nieznacznie lepsze w obu wymiarach (tj. Nieco tańsze lub nieco bardziej skuteczne) w leczeniu, które zastępują. Obraz może być całkiem inny, gdy porównasz nowe metody leczenia z tańszą alternatywą. Howard i współpracownicy zilustrowali, że środowisko, które powoduje ten paradoks, pogarsza się: ceny nowych leków na raka rosną znacznie szybciej niż korzyści, jakie oferują.
Nawet jeśli analiza efektywności kosztowej stanowi wiarygodny krok naprzód, nadal należy uwzględnić problem budżetowy. Od pewnego czasu rosnące koszty nowych leków nie zmieniły odsetka całkowitych dolarów przeznaczonych na opiekę zdrowotną, ponieważ większość nowych drogich leków stosuje się w leczeniu małych populacji pacjentów, a oszczędności wynikające z równoważenia uzyskano, zastępując inne markowe leki znacznie tańsze generics. Trzy zjawiska zakłóciły równowagę. Szybkość wprowadzania nowych i drogich leków przyspieszyła, a wskaźnik zatwierdzania przez FDA wzrósł z 56% do 88% w ciągu ostatnich 7 lat.4 Nie tylko tempo konwersji na leki generyczne lub biopodobne (ogólna wersja leków biologicznych) ) spowolnienie, ale ceny wielu leków generycznych rosną. Drogie leki są teraz wprowadzane w warunkach, które dotyczą milionów ludzi, a nie tysięcy. Wszystko to składa się na prognozowany 13,6% wzrost całkowitych wydatków na leki z zeszłego roku do tego roku, w porównaniu do 5% wzrostu ogólnych wydatków na opiekę zdrowotną.
Kosztowne leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C i podwyższony poziom cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości są prognozowane, po obecnych cenach, kosztem systemu opieki zdrowotnej dziesiątki miliardów dolarów, a za rogiem są inne duże, drogie i drogie leki na inne szeroko rozpowszechnione warunki. . Tak więc nawet jeśli ustalimy próg 100 000 USD na każdy rok życia jako standard dla dobrej wartości, leki, które leczą duże populacje, mogą skończyć się finansowaniem budżetów programów zdrowotnych.
Z tego powodu Instytut ds. Przeglądu Klinicznego i Ekonomicznego (ICER) uwzględnia efekt nowego podejścia do budżetu ubezpieczyciela wraz z szacunkami efektywności kosztowej przy ustalaniu opartych na wartościach benchmarków cenowych. W związku z tym niedawna ocena organizacji dotycząca leku Sacubitril-valsartan, niewydolności serca (Entresto, Novartis), w której analiza sugeruje, że cena 9 500 USD rocznie była odpowiednia na podstawie progów opłacalności, ale ponieważ stan ten był bardzo powszechny , cena najwyżej 4 200 USD rocznie została określona jako przystępna.5
Ręczne klaskanie w naukę jest teraz nierozerwalnie związane z łamaniem rąk nad przystępnością
[patrz też: leczenie trądziku wrocław do włosów, leczenie trądziku wrocław, wzorcowanie przyrządów pomiarowych ]
[więcej w: medicover pulawska, syrop acodin, pallotyni lublin ]

Tags: , ,

No Responses to “Nowa matematyka na temat efektywności kosztowej leków ad”

 1. Nessie Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psycholog Rzeszów[...]

 2. Wiktor Says:

  Dotyczy to calej masy ziol, darow natury

 3. Eryk Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Żywienie w chorobie Hashimoto[...]

 4. Wheels Says:

  Owoce składają się w dużej mierze z wody

 5. Suicide Jockey Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Leczenie żylaków Warszawa[...]

 6. Celtic Charger Says:

  W owocach kolcowoju też występują konkretne związki

Powiązane tematy z artykułem: medicover pulawska pallotyni lublin syrop acodin