Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Medyczny Taylorism

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Frederick Taylor, syn filadelfijskich arystokratów, który żył na przełomie ubiegłego wieku, stał się znany jako ojciec naukowego zarządzania – oryginalny ekspert ds. Wydajności . Wierzył, że elementy każdej pracy mogą i powinny być naukowo zbadane mierzone, mierzone w czasie i standaryzowane, aby zmaksymalizować wydajność i zysk. Najważniejsze w systemie Taylora jest przekonanie, że istnieje jeden najlepszy sposób na wykonanie każdego zadania i że to menedżer jest odpowiedzialny za to, aby żaden pracownik nie odstąpił od niego. W przeszłości człowiek był pierwszy; w przyszłości system musi być pierwszy – stwierdził Taylor Toyota, zainspirowana tymi zasadami Taylorism , z powodzeniem zastosowała je do produkcji samochodów, poprawiając w ten sposób jakość, eliminując odpady i obniżając koszty. Ponieważ opieka zdrowotna znajduje się pod rosnącą presją ekonomiczną, aby osiągnąć te same cele, Taylorism zaczął przenikać kulturę medycyny.
Zwraca się do lekarzy wykładowców o praktyki Lean Toyoty, argumentując, że opieka nad pacjentem powinna być zgodna ze znormalizowanymi systemami, takimi jak systemy stosowane w produkcji samochodów. Koledzy powiedzieli nam, na przykład, że menedżerowie ze stoperami zostali umieszczeni w swoich klinikach i oddziałach ratunkowych, aby zmierzyć czas wizyt pacjentów. Ich celem jest ustalenie optymalnego czasu dla interakcji pacjent-lekarz, aby można go było ustandaryzować.
Tymczasem elektroniczny zapis zdrowia (EHR) – wprowadzony z godnymi pochwały celami łatwego udostępniania informacji pacjentom i poprawy bezpieczeństwa poprzez identyfikację niebezpiecznych interakcji między lekami – stał się kluczowym instrumentem pomiaru czasu trwania i standaryzacji treści interakcji pacjent-lekarz w pogoni za najlepszym sposobem . Spotkania zostały zrestrukturyzowane wokół wymagań EHR: należy zadać konkretne pytania i wypełnić pola odpowiedzi, aby pokazać płatnikom wartość opieki. Otwarte wywiady, niezbędne do uzyskania dokładnych informacji klinicznych i zrozumienia sposobu myślenia pacjentów, stały się prawie niemożliwe, zważywszy na ograniczony czas przeznaczony na wizyty – często tylko od 15 do 20 minut. Zamiast tego pacjenci często otrzymują listy kontrolne, starając się usprawnić interakcje i zaoszczędzić cenne minuty. EHR miał zaoszczędzić czas, ale ankiety wśród pielęgniarek i lekarzy pokazują, że zwiększyło obciążenie pracą kliniczną i, co ważniejsze, odciąło czas i uwagę od pacjentów.
Lekarze czują, że zegar zawsze tyka, a pacjenci odczuwają ten efekt. Jeden z naszych pacjentów ostatnio powiedział nam, że kiedy przychodziła na coroczną wizytę wellness , zanotowała kilka pytań, więc nie zapomni ich zapytać. Była zdenerwowana i sfrustrowana, kiedy nie dostała szansy: jej lekarz powiedział jej, że nie ma czasu na jej pytania, ponieważ należało zaadresować znormalizowaną listę – musiała zaplanować osobną wizytę, aby omówić swoje obawy.
Uważamy, że standaryzacja nieodłącznie związana z procesem produkcyjnym Taylorism i Toyota nie może być stosowana w wielu istotnych aspektach medycyny. Gdyby pacjenci byli samochodami, wszyscy bylibyśmy używani samochodami różnych lat i modeli, z różnymi i często wielorakimi problemami, z których wiele wcześniej było naprawianych przez różne mechanizmy
[podobne: propolis, kursy fizjoterapia, bezdechy nocne leczenie ]
[patrz też: medicover pulawska, syrop acodin, pallotyni lublin ]

Tags: , ,

No Responses to “Medyczny Taylorism”

  1. Nickname Master Says:

    Byłam już u dwóch dermatologów

  2. Pinball Wizard Says:

    [..] Cytowany fragment: Botoks Kielce[...]

  3. Olaf Says:

    Dużo błonnika, to wkrótce będzie awitaminoza

Powiązane tematy z artykułem: medicover pulawska pallotyni lublin syrop acodin