Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Medyczny Taylorism ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Co więcej, wszystkie samochody będą komunikować się w różnych językach i wyrażać indywidualne preferencje dotyczące tego, kiedy, jak, a nawet czy chcą zostać naprawione. Nieunikniona prawda medycyny jest taka, że pacjenci są genetycznie, fizjologicznie, psychicznie i zróżnicowani kulturowo. Nic dziwnego, że eksperci nie zgadzają się co do najlepszych sposobów diagnozowania i leczenia wielu schorzeń, w tym nadciśnienia, hiperlipidemii i raka. Z pewnością niektóre aspekty medycyny skorzystały z zasad Taylora. Ścisłe przestrzeganie standardowych protokołów zmniejszyło liczbę infekcji szpitalnych, a opieka nad pacjentami z udarem lub zawałem mięśnia sercowego uratowała życie. Może być możliwe znalezienie jednego najlepszego sposobu w takich obszarach. Jednak cel ten nie może być uogólniony na całą medycynę, a najmniej na takie zadania poznawcze, jak wykrycie dokładnej historii, synteza danych klinicznych i laboratoryjnych w celu postawienia diagnozy oraz rozważenie ryzyka i korzyści danego leczenia dla indywidualnego pacjenta. Dobre myślenie wymaga czasu, a presja czasu Tayloryzmu tworzy żyzne pole dla rodzajów błędów poznawczych, które prowadzą do błędów medycznych. Co więcej, przyspieszeni klinicyści podejmują działania, które ignorują preferencje pacjentów.
Częścią pierwotnej obietnicy zarządzania naukowego było to, że zwiększona wydajność i standaryzacja nie tylko przyniosłyby lepszy produkt przy niższych kosztach, ale także zapewniłyby pracownikom więcej wolnego czasu na życie. Lillian Gilbreth, która wraz z mężem Frankiem propagowała badania ruchu robotników, aby zwiększyć ich efektywność, określiła ten wynik jako oszczędność czasu dla minut szczęścia 2 (patrz artykuł Perspektywa Gainty ego, strony xxx-xx). Podobnie, niektórzy prominentni politycy twierdzili, że wdrożenie zarządzania naukowego w medycynie uwolniłoby lekarzy, pielęgniarki i innych członków zespołu klinicznego, aby spędzali więcej czasu ze swoimi pacjentami. W rzeczywistości wydaje się, że dzieje się odwrotnie. Jednak niektóre z największych korzyści płynących z pracy w medycynie wynikają z niestrukturyzowanego spędzania czasu z naszymi pacjentami, dzielenia się radościami i smutkami.
Zamiast zdobywać szczęście minut, klinicyści coraz częściej doświadczają niezadowolenia i wypalenia, ponieważ poddawani są presjom czasowym Tayloryzmu i naukowego zarządzania w imię wydajności. Obserwowaliśmy, jak koledzy uciekają do praktyk concierge, gdzie mają kontrolę nad swoimi harmonogramami. Inni przeszli na wcześniejszą emeryturę, nie chcąc pójść na kompromis w sprawie tego, co uważają za czas niezbędny do świadczenia współczującej opieki. Niektórzy przenieśli się na stanowiska kierownicze lub konsultingowe, gdzie mówią innym, jak ćwiczyć, nie obciążając się obciążeniem klinicznym. Tak jak Taylor wzbogacił się o konsultacje dla firm, pojawił się rosnący i lukratywny przemysł, który generował i wymuszał wskaźniki w medycynie. Do 2014 r. Same Centra ds. Usług Medicare i Medicaid zobowiązały się do korzystania z ponad 1000 miar wydajności. Jak niedawno opublikował Instytut Medycyny, takie wskaźniki rozmnożyły się, chociaż wiele z nich ma małą udowodnioną wartość.4
Istnieje pewna hipokryzja wśród najbardziej namiętnych zwolenników efektywności i standaryzacji opieki zdrowotnej, jak niedawno wskazał neurolog z Bostonu, Martin Samuels.
[hasła pokrewne: triamcynolon, propolis, wzorcowanie przyrządów pomiarowych ]
[patrz też: calcium dobesilate galena, centrum medyczne skopia, natrium thiosulfuricum apteka internetowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Medyczny Taylorism ad”

 1. Voluntary Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: wyciągi chemiczne[...]

 2. Barbara Says:

  Za duzo slodyczy, chleba, zimniakow, bananow

 3. Rafał Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Masaż leczniczy[...]

 4. Apolonia Says:

  Świetny artykuł, mimo wszystko

Powiązane tematy z artykułem: calcium dobesilate galena centrum medyczne skopia natrium thiosulfuricum apteka internetowa