Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Leczenie niedokrwistości za pomocą Darbepoetin Alfa w skurczowej niewydolności serca AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2018

Komitet ds. Etyki w każdym ośrodku badawczym zatwierdził projekt badania. Dane zostały zebrane i zarządzane przez sponsora. Centrum danych statystycznych Uniwersytetu w stanie Wisconsin (SDAC) przygotowało niezauważone raporty dla niezależnego komitetu monitorującego dane i bezpieczeństwa, które spotykały się co około 3 miesiące, aby nadzorować bezpieczeństwo pacjentów. Wyniki badania były analizowane przez sponsora zgodnie ze zdefiniowanym wcześniej planem analizy statystycznej, a analizy były replikowane przez SDAC. Manuskrypt został przygotowany przez komitet publikacji akademickich, którego członkowie mieli nieograniczony dostęp do danych, a następnie zmienili je wszyscy autorzy. Wszyscy autorzy uczestniczyli w decyzji o przekazaniu manuskryptu do publikacji i ponoszą odpowiedzialność za dokładność i kompletność danych, a także za wierność tego raportu w protokole próbnym, który jest dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem . Badaj pacjentów
Pacjenci kwalifikowali się do badania, jeśli mieli niewydolność serca w klasie II, III lub IV wg NYHA; frakcja wyrzutowa lewej komory równa 40% lub mniejsza; oraz poziom hemoglobiny od 9,0 do 12,0 g na decylitr i jeśli otrzymywały zaleconą przez lekarza terapię niewydolności serca. Głównymi kryteriami wykluczenia były nasycenie transferryną poniżej 15%, dowody krwawienia lub inne możliwe do skorygowania przyczyny niedokrwistości, poziom kreatyniny w surowicy większy niż 3 mg na decylitr (265 .mol na litr) i ciśnienie krwi większe niż 160 / 100 mm Hg. Wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Procedury badania
Pacjenci zostali losowo przydzieleni w stosunku 1: 1, aby otrzymać darbepoetynę alfa lub placebo. Randomizacja była stratyfikowana w zależności od regionu i od tego, czy pacjenci otrzymywali terapię z wszczepialnym defibrylatorem kardiowerterowym, resynchronizacją serca lub z obydwoma.
Dawki darbepoetyny alfa i placebo były identyczne pod względem wyglądu i opakowania. Badany lek podawano podskórnie, z dawkami dostosowanymi do poziomu hemoglobiny, co zmierzono w sposób zaślepiony. Pacjenci z grupy darbepoetyny alfa otrzymywali dawkę początkową 0,75 .g na kilogram masy ciała raz na 2 tygodnie, aż do osiągnięcia poziomu hemoglobiny 13,0 g na decylitr podczas dwóch kolejnych wizyt. Następnie pacjenci otrzymywali comiesięczne iniekcje, zgodnie z algorytmem19, który został zaprojektowany w celu utrzymania poziomu hemoglobiny 13,0 g na decylitr (ale nie przekraczającego 14,5 g na decylitr) (Tabela S1 w Dodatku uzupełniającym, dostępna pod adresem). Pacjenci w grupie placebo otrzymali dostosowanie dawki naśladujące tych w grupie darbepoetyny alfa. Ustalanie dawek w dwóch grupach przeprowadzono za pomocą interaktywnego systemu odpowiedzi głosowej.
Wskaźniki zawartości żelaza we krwi oceniano co 3 miesiące podczas badania
[podobne: arsmedica, pirymetamina, triamcynolon ]
[hasła pokrewne: wskaźnik tkanki trzewnej, neurolog na nfz warszawa, poradnia leczenia uzależnień warszawa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: neurolog na nfz warszawa poradnia leczenia uzależnień warszawa wskaźnik tkanki trzewnej