Medycyna estetyczna
Zdrowy wyglad i medycyna estetyczna

Delikatna równowaga – innowacje farmaceutyczne i dostęp ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Zakupy leków są zdominowane przez kilku bardzo dużych i wyrafinowanych płatników. Do końca 2015 r. Najlepsi czterej menedżerowie ds. Świadczeń farmaceu- tycznych będą kontrolować ponad 80% wszystkich recept. 2 Ci płatnicy targują się gwałtownie za rabaty i inne upusty (w wyniku czego ceny są niższe niż cena nowego leku). Nowe, przełomowe leki przeciw zapaleniu wątroby typu C, o wskaźniku wyleczenia powyżej 90%, są dobrym studium przypadku: w ciągu roku na rynek weszły konkurencyjne leki, obniżając ceny o około pół3, jednocześnie poszerzając dostęp do długoterminowych korzyści, jakie te lekarstwa dostarczają do mocno obciążony system opieki zdrowotnej. Pod koniec cyklu lekarskiego markowego leku konkurenci generyczni wchodzą na rynek, głównie korzystając z wcześniejszych prac innowacyjnych firm biofarmaceutycznych. Stany Zjednoczone efektywniej stosują leki generyczne niż inne kraje: prawie 90% wszystkich recept w USA jest wypełnionych lekami generycznymi, które sprzedawane są za ułamek ceny oryginalnego markowego leku, co pomaga zapewnić długoterminową przystępność cenową. Oczekuje się, że nowa ścieżka biopodobnych zapewni dodatkowe oszczędności. Żadna inna część systemu opieki zdrowotnej nie zapewnia tego typu wbudowanych oszczędności. Nasz system uznaje znaczne wyzwania i koszty związane z procesem badawczo-rozwojowym oraz potrzebę nagradzania innowacji i równoważy te potrzeby z dostępem.
Najnowsza historia pokazuje, że możemy znaleźć odpowiedzi, które wnoszą wartość do naszego systemu opieki zdrowotnej. W końcu w latach 80. nie było skutecznego leczenia HIV-AIDS, a wielu obserwatorów ostrzegało, że choroba doprowadzi do bankructwa systemu, ponieważ coraz większa liczba pacjentów zaczęła wymagać ostrej opieki po zakończeniu życia. Zamiast rozwijać się w kierunku bankructwa, opracowaliśmy nowe leki, a dzisiaj możemy leczyć znacznie więcej pacjentów z HIV-AIDS, utrzymać ich poza szpitalem, a koszty ich opieki są stabilne i zapewnić im prawie normalną długość życia. Zamiast odcinać postępy, wprowadzaliśmy innowacje i otrzymywaliśmy więcej za naszego dolara opieki zdrowotnej i pacjentów.
Oczywiście ten zrównoważony amerykański system nie jest doskonały. Każdy z nas w systemie opieki zdrowotnej może zrobić lepiej dla naszych pacjentów, aby mieć dostęp do przystępnej opieki, a my dodamy do naszego arsenału leków. Współpracując z innymi interesariuszami, możemy osiągnąć oba. To nie będzie łatwe. Ale jeśli najpierw zgodzimy się, że wszyscy podzielamy zobowiązanie do wartościowania, nasze kolejne kroki stają się bardziej jasne.
Zalecam, abyśmy najpierw zamknęli luki w bazie dowodów w całym kontinuum opieki. Firmy biofarmaceutyczne są zaangażowane w aktywną współpracę z rządem, środowiskiem akademickim, płatnikami, lekarzami i pacjentami, aby wypełnić te luki (nasz udział w Instytucie Badawczym ukierunkowanym na pacjenta jest tylko jednym przykładem). Po drugie, system opieki zdrowotnej może zapewnić lekarzom i pacjentom najlepsze dostępne dowody poprzez wspólne podejmowanie decyzji, dobrze zaprojektowane ścieżki opieki i narzędzia wspomagania decyzji. Po trzecie, jak zauważyła Komisja Doradztwa Płatniczego Medicare, Narodowa Akademia Medycyny i inne, 4 możemy udoskonalić naszą zdolność do mierzenia jakości i wydajności opieki – w szczególności wyników klinicznych, uwzględnienia preferencji pacjentów i jakości życia
[patrz też: wzorcowanie przyrządów pomiarowych, glinka do picia, bezdechy nocne leczenie ]
[podobne: centrum onkologii bydgoszcz oddziały, hipohondrija, leczenie w czechach na nfz ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: centrum onkologii bydgoszcz oddziały hipohondrija leczenie w czechach na nfz